اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : جراحی بینی یا رینوپلاستی ، نوعی جراحی پلاستیک نسبتا پیچیده و دشوار است که دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از آن ، در گرو انتخاب یک جراح بینی ماهر و حاذق می باشد.

از دیگر مواردی که در کسب نتایج مطلوب از جراحی بینی اثر گذارند و نباید نسبت به آن ها بی توجه بود ، رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از این عمل جراحی می باشد ؛ لذا اکیدا توصیه می شود نسبت به رعایت این دستورالعمل ها توجه نمایید ؛ تا به نتایج ایده آل خود از جراحی بینی دست یابید.

در مقاله پیش رو ، به شرح مهم ترین دستورات و اقدامات قبل از جراحی بینی پرداخته شده است.

اقدامات ضروری قبل از جراحی بینی

در راستای جراحی بینی ، پیش از هر چیز در جلسه مشاوره شرکت کنید.
خواسته ها و انتظارات خود از جراحی را با جراح بینی در میان بگذارید.
از پزشک خود بخواهید شما را از فرآیند جراحی آگاه سازد ، چرا که غالبا افراد از جراحی بینی تصوری اشتباه داشته و آن را یک جراحی ترسناک قلمداد می کنند ؛ لذا دچار تشویش و اضطراب می شوند.
در خصوص این که چه نوع مدل بینی ، مناسب فرم صورت شماست از پزشک خود سوال کنید.
توجه داشته باشید که در جلسه مشاوره ، جراح از سوابق پزشکی شما و داروهایی که مصرف می کنید سوالاتی خواهد پرسید.
جراح به منظور اطمینان از وضعیت سلامت جسمانی شما ، آزمایشات مخصوص و در صورت صلاحدید سی تی اسکن تجویز خواهند نمود که باید همه را انجام داده و نتیجه را در اختیار ایشان بگذارید.
قبل از جراحی بینی ، عکس هایی از زوایای مختلف از چهره شما تهیه شده و در پرونده تان ثبت می شود.
شب قبل از جراحی حتما باید دوش بگیرید ، زیرا جهت جلوگیری از خیس شدن پانسمان بینی تا چند روز بعد از عمل ؛ دوش گرفتن برای شما ممنوع خواهد بود.
نکات مهم قبل از جراحی بینی
باید از دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف برخی داروهای خاص که سبب رقیق شدن خون شده و در نتیجه منجر به افزایش ریسک خونریزی می شوند ؛ نظیر آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، مکمل های گیاهی ، داروهای ضد التهاب فاقد استروئید و به طور کلی هر گونه دارویی که حاوی این ترکیبات باشد ؛ خودداری شود.
از دو هفته قبل از جراحی بینی ، از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات اجتناب نمایید ؛ زیرا الکل و نیکوتین سبب ایجاد اختلال در اکسیژن رسانی به خون شده و سلامت فرد را در حین عمل تهدید می کنند ؛ همچنین مصرف این موارد ، روند بهبود را به تاخیر انداخته و منجر به طولانی شدن روند ترمیم زخم می شوند.
انجام عمل بینی در طول دوران بارداری ممنوع است و حداقل تا 2 ماه پس از زایمان باید انجام این عمل جراحی را به تاخیر انداخت ؛ لذا خانم ها باید قبل از اقدام به جراحی بینی ، آزمایش بارداری بدهند تا مطمئن شوند که باردار نیستند.
جهت پیشگیری از بروز خطر در حین عمل بینی ، توصیه می شود که متقاضیان این عمل جراحی در روز عمل حتما ناشتا باشند و از 6 تا 8 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورده و ننوشند.

جراحی بینی ؛ اقدامی بزرگ و ریسک پذیر است ، زیرا تغییرات ایجاد شده در صورت شما برای همیشه همراهتان خواهد بود ؛ بنابراین با دقت و صرف زمان مناسب تصمیم به عمل بینی بگیرید.